Regulamin Lotów Tandemowych

1. Lot odbywa się w na Górze Żar lub Skrzycznem.
2. Rezerwacji lotu należy dokonać telefonicznie i w ten sposób ustalić dogodny termin.
3. Realizacja lotu jest ściśle zależna od warunków pogodowych.
4. Lot trwa od kilku minut, do około pół godziny, w zależności od warunków pogodowych i ustaleń na miejscu.
5. Lot może być skrócony w kilku sytuacjach:

– na życzenie pasażera,
– w przypadku gdy pilot zaobserwuje u pasażera jego złe samopoczucie (mdłości/zawroty głowy)
– w przypadku nagłej zmiany warunków pogodowych
– w przypadku otrzymania nakazu przerwania lotu przez zarządzającego przestrzenią powietrzną (loty odbywają się w ATZ EPZR).

6. Pasażer musi posiadać odpowiedni ubiór, dostosowany do górskich warunków,  pory roku i temperatury.  Sugerowany ubiór to:

– długa bluzka lub kurtka wiatrówka (lato)
– puchówka (wiosna)
– długie spodnie
– okulary słoneczne
– rękawiczki

Wymaganym elementem są BUTY ZA KOSTKĘ (chroniące kostkę)

Niedopuszczane obuwie to wszelkiego rodzaju klapki, japonki, lakierki – które uniemożliwiają sprawny bieg oraz narażają nas na niepotrzebne urazy.

Strój, najczęściej spodnie – może ulec zabrudzeniu podczas startu lub lądowania – warto rozważyć wybór starszych jeansów.

7. Voucher jest ważny 12 miesięcy od daty zakupu – data ważności znajduje się na Voucherze.
8. Podczas lotu można wykonywać zdjęcia samemu lub skorzystać z udostępnionego urządzenia (GoPro).
9. W przypadku trudnych warunków termicznych priorytetem pilota jest bezpieczeństwo, w dalszej mierze skupienie się na kręceniu filmu czy robieniu zdjęć.
10. Po ustaleniu terminu lotu pasażer może jeden raz zrezygnować z obranego terminu, informując o tym najpóźniej do 24h przed planowanym terminem lotu, a następnie ponownie zarezerwować inny termin. Po drugiej takiej rezygnacji, voucher traci ważność.
11. W przypadku mojej nieobecności spowodowanej np. wyjazdem/chorobą, przy zgodzie klienta, istnieje możliwość lotu z innym zaufanym i doświadczonym pilotem tandemowym. 

12. Pasażer zgłaszając się na lot oświadcza iż nie cierpi na choroby serca, choroby umysłowe czy epilepsję. Musi poinformować pilota o ewentualnych przebytych tuż przed lotem operacjach czy złamaniach. W takiej sytuacji pilot może odmówić wykonania lotu i w miarę możliwości przełożyć lot na inny termin.

13. Maksymalna 
waga pasażera nie może przekroczyć 110 kg.

 W przypadku wątpliwości co do interpretacji zapisów regulaminu, proszę o kontakt telefoniczny przed zamówieniem vouchera.